מרוץ תל אביב

מרוץ08.00 מרוץ בוקר בת"א, שיא הפקקים, עמוס ללא מענה להיחלצות זמינה. א', מהנדס מבריק מהטכניון ובוגר שייטת ואח"כ מדריך ומוביל מבצעים נועזים מאוד של המוסד, מנסה להבין מה קורה בעולם- וכך בידו הזמינה והמושטת מדליק את מכשיר הרדיו ומאזין לנתונים המשודרים אליו. 

במרחק 2.5 ק"מ ממנו צפונה, דן, נוסע מתמיד בשעות אלו באותו נתיב ובכל יום, מושיט יד למכשיר הרדיו ורוצה להבין במה הוא שינה את המציאות, את העולם, ומה יש לו לתקן עוד, במציאות חייו. והתשובות נשפכות וניתנות לו בהרף . 

האחד מבקש לדעת מה יש במציאות שמתנהלת, השני מבקש לדעת מה הוא שינה במציאות שמנהלה. ובכן, מה זה והכיצד?! הראשון, הנו אדם כיתר המיליארדים. והשני, עוסק בחכמה עתיקה, הגורמת לרכישת יכולת בשינוי המציאות ללומד אותה, היא חכמת הקבלה. אז מה היית רוצה יותר להיות משניהם, זה שקבוע לו הכל ומראש, או זה שקובע מה יהיה לו הרגע הבא?

בהמשך, כשחשבתי על כך, חשתי צמא, הצמא היה ממש בלתי נסבל, ומולי טונות של בקבוקי מיץ ממדינות רבות, כולם רעננים וקרירים וטעימים, בטעם גן העדן. מה כבר רציתי מלבד לגימה קטנה ודי! האם אתה היית מחליף את אותה לגימה למברשת יהלומים נוצצים שתהיה מעל ראשך, או לוקח לגימה ודי לסבל הבלתי פוסק? האמת, שהשאלה הזאת נשאלת לא פעם ולא פעמיים אותך, במהלך היום כל יום ויום. אך אינך שומע אותה! האם היית מחליף הרגשת הנאה רגעית שלווה ונעימה בהנאה אדירה ובלתי פוסקת ממקור ללא גבולות של תענוגים?  ישנה שיטה, נקראת חכמת הקבלה וספרים הנקראים ספרי קודש , מקובלים ממש מספרים כי דרכה חווים תענוגים שאי אפשר להסביר על עוצמתם, מלבד אם רוכש האדם תכונה הנקראת נשמה ואז נפתח לאדם מימד בלתי גבולי של הנאות ותענוגים- כולל ויחד עם הרגשת התענוגים הרגילים שבחיים. 

אז שווה להמשיך לרצות לגימה ממיץ באופן חד פעמי. או שתעדיף לרצות ולו פעם אחת בחיים שיבוא מישהו ויספר לך על הנשמה וכיצד לחיות את החיים האמיתיים הנסתרים לך, כרגע? אז אם בא לך לשתות… אני למדתי בקורס של בני ברוך, שווה לפחות פעם להתרשם ולנסות ולקחת לפחות טיפה!