שלוש מסקנות על אלוהים

אלוהיםכמי שמתעניין כבר הרבה זמן בשאלה "האם יש אלוהים או כוח עליון?" עוד לפני קבלה לעם, השתתפתי בהרבה מאוד ויכוחים על הנושא. שמעתי את כל הטענות, השמעתי את כל הטענות ואמנם למרות שעדיין אין תשובה ניצחת לשאלה הרי שמתוך כל ההסברים והדעות הגעתי לשלוש מסקנות בנושא הזה. מסקנות שלדעתי כולן נכונות אם גם לפעמים נראה שהן סותרות זו את זו.
המסקנה הראשונה: זה לא הגיוני שאלוהים קיים. תסתכלו על העולם שלנו, מלא בבעיות וצרות, מחלות, כולם חיים זה על חשבון זה, אוכלים אחד את השני, גם בני האדם וגם החיות. קשה לדמיין איך אלוהים תכנן עולם שכזה. האדם, שאמור להיות נזר הבריאה, הוא גרוע יותר מכל בעלי החיים, מוכן לשקר לרמות ולפגוע באחרים רק כדי להשיג לעצמו עוד קצת כסף, עוד קצת כבוד. יש לנו את כל מה שצריך בשביל שיהיה עולם שלו, מופלא, חיים טובים ורגועים, ומה שיש לנו זה להיפך. ככל שאנחנו מתעשרים ויש לנו יותר משאבים, יותר טכנולוגיה, המצב הכללי של בני אדם נהייה גרוע יותר. כל המצאה טובה מייד יהיה מי שימצא לה שימוש לרעה. איך יכול להיות שהחיה הכי מוצלחת בעולם מתוכנן כזה, תהיה גם בעלת התכונות הכי גרועות. כל זה לא הגיוני לחלוטין.
המסקנה השנייה: זה עוד יותר לא הגיוני שאלוהים אינו קיים. תראו את כל הטבע הנפלא הזה, איך הוא מתוכנן בקפידה. איך יכול להיות שכל זה קורה באקראי. המדענים בעצמם אומרים שההסתברות שיווצר דנ"א באופן אקראי שווה להסתברות שסופת טורנדו תעבור מעל מגרש גרוטאות ובסיום הסופה יעמוד שם מטוס בואינג 747 מוכן לטיסה. המדענים הגדולים ביותר לא ראו סתירה בין אלוהים לטבע, איינשטיין, ניוטון, דרווין היו אנשים שהאמינו בכוח עליון מתוך ההבנה העמוקה שהייתה להם בסודות הטבע. ניוטון אפילו תיאר את היקום כשעון ענק שאלוהים מזיז בו את המחוגים. אם המוחות המבריקים ביותר של האנושות טוענים שחייב להיות כוח עליון שמארגן ומסדר
את המציאות, מי אנחנו שנגיד שזה לא נכון? לכן זה ממש לא הגיוני שאלוהים לא קיים.
ומכאן מגיעים חיש מהר למסקנה השלישית: להתווכח על קיום אלוהים, זה הכי לא הגיוני.הייתם פעם בויכוח כזה אני מניח, כל אחד זורק חצאי "עובדות" הסברים מפוקפקים, ומתעלם לחלוטין מכל מה שאומר הצד השני. אני מזמן הפסקתי להתווכח, למי יש כוח לזה?