6 דרכים לשדרג את הסלון עם טפטים מעוצבים

מחפשים דרכים לשדרג את הבית? אין כמו טפטים לסלון או בחדרים כדי ליצור שינוי אווירה מושלם.

 1. גיאומטריה
  אחת האופנות שלא הולכות לשום מקום היא הצורות הגיאומטריות, שתמיד נראות מגניבות. מגוון האפשרויות הוא עצום, וישנן שפע של דוגמאות בגדלים וצבעים שונים, ברמות תחכום שונות, טפטים של מנדלות, טפטים עם דוגמאות גיאומטריות חופשיות יותר ועוד. המגוון העצום מאפשר למצוא את הטפט הגיאומטרי הנכון שיתאים לחלל שלכם, בין אם מדובר במשרד, סלון, חדרי שירותים ואמבטיה, חדרי שינה או חדרי ילדים.
 2. אמנות
  פרסקו הוא ציור קיר, ואם חשקה נפשכם בפרסקו משלכם, פרי מיכחולו של מיכלאנג'לו, עכשיו זה אפשרי. ישנם טפטים מעוצבים יפהיפיים המחקים במדויק יצירות אמנות ידועות וכאלה שיוצרים יצירות חדשות ואפילו ייחודיות לכם, ישנם טפטים המתאימים לקיר שלם וכאלה שמודבקים על חלק מהקיר ונראים כמו תמונה.

  טפטים לחדר שינה
  טפטים לחדר שינה
 3. טבע
  לפני כשנתיים נכנסו אל תחום עיצוב הפנים אלמנטים מתחום הטבע, על כריות, וילונות, ספות ובטפטים, ומאז הם נשארו באופנה. טפטים מעוצבים בעלי הדפסים מתחום הטבע, כמו עלים, פרחים או בעלי חיים, יכולים להיות מרגיעים או מסעירים, עליזים או שלווים, בהתאם לדוגמא, לצבע ולמיקום שלהם, והם מוסיפים עניין רב לכל חלל.

 4. מרקמים וטקסטורות
  כפי שציינו בתחילה, הטכנולוגיה המודרנית קידמה בצורה ניכרת גם את תחום הטפטים, ואפשר למצוא היום טפטים מעוצבים המחקים טקסטורות אחרות. חלק מהטקסטורות הן ויזואליות בלבד, כמו טפטים בטקסטורת תחרה או טפטים שנראים כמו אריחי קרמיקה ואבן, וחלקן מורגשות ממש, כמו הטפטים הקטיפתיים או טפטים שמשולבים בהם חומרים מנצנצים ואבנים. החוכמה היא להתאים את הטקסטורה הנכונה לחלל, ולתת לו את השדרוג הנכון.

 5. אוריינטל
  הדפסי קשמיר, מנדלות ופייזלי בהשראה הודית, טפטים בדוגמת ערבסקות ומשרביות, דוגמאות אפריקאיות, טפטים הנראים כמו שטיח אוריינטלי ועוד, הם מוטיבים חזקים המשפיעים על האוירה בחלל. הכנסת העולם הרחב אל תוך החלל יכולה לשנות אותו לחלוטין וחשוב שהטפט יתאים לשאר העיצוב וחפצי הנוי שיש בבית, אך ההשפעה של טפט כזה היא אבסולוטית.

 6. צבעוניות חזקה
  הטפטים המודרניים לא מפחדים מצבעוניות חזקה, מרשימה, ואפילו דרמטית, ואפשר למצוא טפטים שחורים, כחולים, אדומים, ובצבע זהב. למעשה, הטפטים המעוצבים כל כך מרשימים, שבחללים רבים הם משמשים כקישוט היחיד מלבד הרהיטים, ואין צורך בתמונות או חפצי נוי אחרים. הכל תלוי במינון כמובן, ובהתאמה הויזואלית והקונספטואלית של הטפט לחלל.
טפטים למטבח
טפטים למטבח